niedziela, 10 stycznia 2016

Ugly love

9Witam wszystkich :)

Dziś będzie o książce mojej bezsprzecznie ulubionej autorki, czyli Colleen Hoover


Ugly Love

Niestety książkę czytałam w języku angielskim, ponieważ nie znam daty premiery wydania polskiego, więc przykro mi jeśli komuś narobię chęci .. Jednak sądzę, że gdzieś w necie powinno już grasować nieoficjalne tłumaczenie :)

A wracając do samej książki .. no cóż Pani Hoover postawiła wysoko poprzeczkę po książce Maybe Someday, ale w przypadku Ugly Love, poprzeczka jest ta na równi !

Tematyka książki niezbyt codzienna, bohaterowie, hmm no  każdy inny na swój sposób .. ale te emocje, ten żal, taa rozpacz z powodu miłości .. i jej braku (?).
No cóż, mogę powiedzieć, że książka porusza .. i to w każdy możliwy sposób. Oczywiście nie jest to typowy romans, czy cokolwiek innego. Książka ta ukazuje nam miłość on innej strony, tak jak wskazuje tytuł, od tej brzydkiej strony.
Ale tak bywa właśnie z książkami Colleen Hoover, nigdy nic nie wiadomo, aż do końca, aż do ostatniej strony :) Jeśli macie możliwość, to polecam przeczytać ! (w razie gdybym odkryła datę wydania polskiego to podeślę pod którymś wpisem )

PS. Podobno książka ta ma zostać zekranizowana ! więc już zaczynam odliczać dni ..!


Tytuł oryginału : Ugly love
Data wydania :  5 sierpnia 2014 (wydanie angielskie)
Kategoria : Literatura obyczajowa i romans

Ocena :  8,38/10
 

Recenzja oficjalna : 
Gdy Tate Collins poznaje pilota Milesa Archera wie, że nie jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Nie mogą nawet nazwać się przyjaciółmi. Jedyna rzecz, jaka ich łączy, to wzajemne pożądanie. Na tym właśnie opiera się ich relacja i w ten sposób pasują do siebie idealnie. On nie chce miłości, ona nie ma na nią czasu, więc pozostaje tylko seks. Ich układ może być prosty tak długo, jak Tate będzie przestrzegała dwóch zasad nadanych przez Milesa:
Nigdy nie pytaj o przeszłość.
Nie żądaj przyszłości.
Okazuje się to jednak dużo trudniejsze, niż mogło się z początku wydawać, gdy w grę zaczynają wchodzić uczucia i wzajemne przywiązanie, a obietnice łamane. Reguły już nie obowiązują, a miłość...
Miłość staje się brzydka.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz